REKLAMA

eKartki Urodzinowe

... czytaj więcej

Urodziny to zwyczaj świątecznego obchodzenia (czasami hucznego) rocznicy dnia, w którym ktoś się urodził. Zwykle wiąże się ze składaniem życzeń i wręczaniem prezentów jubilatowi.
Obchodzenie urodzin wywodzi się z religii starożytnego Rzymu, jest to święto ku czci Geniusza. Z tego powodu było pierwotnie tępione przez chrześcijan, którzy zamiast tego woleli obchodzić imieniny i rocznicę śmierci.
Tradycyjnym elementem obchodów urodzin w kulturze europejskiej jest tort urodzinowy, który ozdobiony jest specjalnymi świeczkami w liczbie odpowiadającej wiekowi jubilata. Jubilat ma za zadanie zdmuchnąć świeczki, najlepiej wszystkie za jednym razem. Innym zwyczajem jest śpiewanie jubilatowi specjalnej piosenki - w Polsce jest to "Sto lat".
Urodziny niektórych postaci historycznych są obchodzone jako święta.
Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Urodziny

Serdecznie zapraszamy - wysyłajcie ekartki urodzinowe do znajomych.

 

REKLAMA

Tagi dla kartki Urodzinowe

eKartki urodzinowe dostępne w serwisie Kartkolandia są darmowe i możecie je dowolnie modyfikować. Urodziny to dzień szczególny w życiu każdego człowieka i dlatego do jubilatów warto wysyłać ekartki urodzinowe. Gdy adresaci dostaną ekartki będzie to dla nich miła niespodzianka i ekartki sprawią im wiele radości.
Odbiór Kartki