REKLAMA

31 Grudzień 2021

Kartki imieninowe | Kartki na Sylwester

Sylwester (święto)

Sylwester – wigilia Nowego Roku, noc z 31 grudnia (imieniny Sylwestra) na 1 stycznia, kiedy to świętuje się koniec starego roku i początek nowego, stanowiąca okres hucznych zabaw i bali, toastów, sztucznych ogni, petard.

Papieże, od których miała powstać nazwa święta
Sylwester I
(zm. 31 grudnia 335)
Zwyczajowy kieliszek szampana, którym żegnany jest odchodzący rok
Nazwa święta pochodzi od imienia tego papieża, ponieważ w tym dniu w Kościele katolickim jest obchodzone jego wspomnienie liturgiczne.

Sylwester II (ok. 945–1003)
Zwyczaj ten nie powstał, jak czasem się podaje, w roku 1000, kiedy to ludzie świętowali, że nie nadszedł koniec świata. Wcześniej powszechnie uważano, że koniec świata nastąpi 31 grudnia 999. Było to za pontyfikatu Sylwestra II (2 kwietnia 999 – 12 maja 1003)

Obchody
Samo święto pożegnania starego i powitania nowego roku narodziło się dopiero na przełomie XIX i XX wieku. Początkowo obchodzono je tylko w bogatszych warstwach społeczeństwa, stopniowo zwyczaj przedostawał się do życia uboższych ludzi. Na początku XX wieku pojawiły się lokalne zwyczaje przeżywania nocy sylwestrowych. Na przykład w Danii zeskakiwano z krzesła o północy, a w Hiszpanii od 1909 wraz z każdym uderzeniem zegara zjada się jedno winogrono

Źródło:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Sylwester_(%C5%9Bwi%C4%99to)

Po krótkim opisie Święta Nowy Rok nadszedł czas aby wysyłać kartki sylwestrowe. W serwisie Kartkolandia.pl kartki sylwestrowe są darmowe i możecie je wysyłać jako Gość lub założyć Konto Użytkownika. Mamy nadzieję, że kartki sylwestrowe znajdujące się w naszym serwisie spodobają się Wam i sprawią dużo radości Waszym znajomym. Kartki elektroniczne już dawno zastąpiły tradycyjne kartki pocztowe. Wybierajcie kartki sylwestrowe, dołączajcie życzenia noworoczne, upiększajcie i wysyłajcie kartki. Gdy adresaci dostaną kartki sylwestrowe będzie to dla nich wielka przyjemność i miła niespodzianka.
Serdecznie zapraszamy – Wasi znajomi czekają na kartki sylwestrowe.

REKLAMA

Zobacz wszystkie kartki imieninowe
Kartki sylwestrowe dostępne w Kartkolandia.pl możecie dowolnie modyfikować, dołączać życzenia noworoczne, wiersze cytaty i złote myśli a co najważniejsze wszystkie kartki sylwestrowe są darmowe. Bez wychodzenia z domu możecie złożyć swoim bliskim życzenia noworoczne, jest to bardzo wygodne, kartki sylwestrowe sprawią Waszym znajomym wiele przyjemności, a Nowy Rok będzie jeszcze bardziej radosny. Sylwester to czas w którym wszyscy składają sobie życzenia noworoczne, więc do dzieła - wysyłajcie kartki sylwestrowe do znajomych i rodziny.
Odbiór Kartki