REKLAMA

23 Październik 2021

Kartki imieninowe | Kartki na Imieniny Seweryna

Imieniny Seweryna

Seweryn – imię męskie pochodzenia łacińskiego. Severus oznacza „surowy, srogi, poważny”.

Seweryn imieniny obchodzi 8 stycznia, 8 czerwca, 2 września, 24 września, 23 października, 1 listopada i 19 listopada, 30 grudnia. W pojawiającą się w wielu kalendarzach datę 8 listopada w rzeczywistości nie przypada wspomnienie żadnego świętego o imieniu Seweryn (daty imienin ustalano według wspomnień świętych), lecz św. Sewera z Cagliari[1].

Znane osoby noszące to imię:
św. Seweryn (ur. ok. 410, zm. 8 stycznia 482)
Seweryn Bączalski (zm. po 21 czerwca 1631) – polski poeta, publicysta polityczny, ziemianin, pisał okolicznościowe utwory polityczne powstałe pod wpływem zagrożenia wojną domową w XVII-wiecznej Rzeczypospolitej
Seweryn Bieszczad – malarz
Seweryn Blumsztajn – dziennikarz, działacz opozycji antykomunistycznej
Severin Freund - niemiecki skoczek narciarski
Seweryn Gancarczyk – piłkarz
Seweryn Goszczyński – pisarz, poeta
Søren Kierkegaard filozof, poeta romantyczny
Seweryn Krajewski – kompozytor, piosenkarz
Søren Larsen – piłkarz
Seweryn Nowicki – polski reżyser dubbingowy, pionier sztuki dubbingu w Polsce
Seweryn Rzewuski – hetman polny koronny
Seweryn Wyczałkowski – ksiądz

Postacie fikcyjne:
Seweryn Baryka – postać fikcyjna z powieści Stefana Żeromskiego Przedwiośnie

Źródło:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Seweryn

Gdy zapoznaliście się już z opisem imienia Seweryn zapraszamy do przeglądnięcia serwisu Kartkolandia.pl i wysyłania e-kartek elektronicznych do Seweryna. E-Kartki imieninowe dostępne w naszym serwisie są darmowe, możecie dołączać do nich życzenia i dowolnie modyfikować. Wybierajcie e-kartki i wysyłajcie je do Seweryna. Gdy Seweryn odbierze e-kartki imieninowe zobaczycie uśmiech na jego twarzy, ponieważ miło jest dostawać życzenia a jeszcze lepiej e-kartki elektroniczne. Serdecznie zapraszamy – wysyłajcie e-kartki.

REKLAMA

Zobacz wszystkie kartki imieninowe
23 października są imieniny Seweryna – dzień w którym każdy facet o imieniu Seweryn czeka na życzenia i e-kartki imieninowe. W Kartkolandia.pl specjalnie na tę okazje przygotowaliśmy e-kartki dla Seweryna. Oprócz tego znajdziecie także e-kartki imieninowe i e-kartki kwiaty. E-Kartki możecie wysyłać po założeniu Konta Użytkownika lub jako Gość. Wybierajcie e-kartki, dołączajcie życzenia imieninowe i upiększajcie. E-Kartki imieninowe z powodzeniem zastąpią kwiaty i życzenia. Dzisiaj Seweryn czeka na Wasze e-kartki.
Odbiór Kartki