REKLAMA

01 Październik 2021

Kartki imieninowe | Kartki na Imieniny Igora

Imieniny Igora

Igor — imię męskie pochodzenia skandynawskiego, przekształcone z pierwotnego Ingwar (Ingvarr), na gruncie języka staroruskiego. Imię to jest złożone z członów: Ing-, prawdopodobnie pochodzącego od imienia jednego z bogów germańskich, oraz -war, pochodzącego najprawdopodobniej od staro-wysoko-niemieckiego słowa wart – stróż, pasterz. Imię to nosił wielki książę kijowski, czernihowski i moskiewski z XII wieku św. Igor, którego wspomina się 5 czerwca.

Znane osoby noszące to imię
Igor Akinfiejew
Ihor Biełanow
Igor Bondarewski
Igor Dobrowolski
Igor Janke
Igor Newerly
Ihor Pawluk
Igor Sikorski
Igor Smirnow
Igor Strawinski
Igor Sypniewski
Igor Śmiałowski
Igor Tamm
Igor Wójcik
Igor Yudin
Igor Cavalera

Igor imieniny obchodzi 5 czerwca, jako wspomnienie św. Igora. Spotyka się również niekiedy daty 1 i 5 października, niezwiązane z żadnym konkretnym świętym lub wydarzeniem.

Źródło:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Igor

Gdy zapoznaliście się już z opisem imienia Igor zapraszamy do przeglądnięcia serwisu Kartkolandia.pl i wysyłania e-kartek elektronicznych do Igora. E-Kartki imieninowe dostępne w naszym serwisie są darmowe, możecie dołączać do nich życzenia i dowolnie modyfikować. Wybierajcie e-kartki i wysyłajcie je do Igora. Gdy Igor odbierze e-kartki imieninowe zobaczycie uśmiech na jego twarzy, ponieważ miło jest dostawać życzenia a jeszcze lepiej e-kartki elektroniczne. Serdecznie zapraszamy – wysyłajcie e-kartki.

REKLAMA

Zobacz wszystkie kartki imieninowe
1 października są imieniny Igora – dzień w którym każdy facet o imieniu Igor czeka na życzenia i e-kartki imieninowe. W Kartkolandia.pl specjalnie na tę okazje przygotowaliśmy e-kartki dla Igora. Oprócz tego znajdziecie także e-kartki imieninowe i e-kartki kwiaty. E-Kartki możecie wysyłać po założeniu Konta Użytkownika lub jako Gość. Wybierajcie e-kartki, dołączajcie życzenia imieninowe i upiększajcie. E-Kartki imieninowe z powodzeniem zastąpią kwiaty i życzenia. Dzisiaj Igor czeka na Wasze e-kartki.
Odbiór Kartki