01 Styczeń 2019

Kartki imieninowe | Kartki na Nowy Rok

Zobacz wszystkie kartki Nowy Rok
Zobacz wszystkie kartki elektronicze

Nowy Rok

Nowy Rok – międzynarodowe święto przypadające 1 stycznia każdego roku (w kalendarzu gregoriańskim), w Polsce jest to dzień wolny od pracy. W powszechnie przyjętym zwyczaju[potrzebne źródło] obchodzenie święta należy rozpocząć od otworzenia butelki szampana[potrzebne źródło] o północy z dnia 31 grudnia na 1 stycznia następnego roku. Dzień poprzedzający Nowy Rok nosi w polskiej tradycji miano sylwestra.

Zwyczaj rozpoczynania nowego roku od pierwszego dnia stycznia wprowadził w swej reformie kalendarzowej Gajusz Juliusz Cezar. Rzymianie czcili w ten dzień Janusa, boga bram, drzwi i początków. Wiele języków, w tym angielski i niemiecki przejęły właśnie od Janusa nazwę miesiąca styczeń (ang. January). Wcześniej Rzymianie nowy rok witali 1 marca, dlatego też w wielu językach zapożyczone nazwy września, października, listopada i grudnia, czyli 9., 10., 11. i 12. miesiąca roku pochodzą od łacińskich liczebników septem, octo, novem, decem (7, 8, 9, 10).

Pierwszym w historii rokiem rozpoczętym 1 stycznia był rok DCCVIII Ab Urbe Condita, tzn. 708 rok od założenia Miasta (Rzymu), czyli wg obecnie stosowanej rachuby czasu 46 r. p.n.e.

W Rosji i na Ukrainie, również w Polsce, prawosławni[1] i grekokatolicy[2] witają Nowy Rok 14 stycznia wg gregoriańskiego, co odpowiada 1 stycznia wg kalendarza juliańskiego,

Wyznawcy obrządku wschodniego bawią się na noworocznych balach nocą 13/14 stycznia, zwanych "małankami", witając "Stary Nowy Rok".

W Azji dzień Nowego Roku jest ruchomy (jest używany tam bowiem kalendarz księżycowy; liczący od dwunastu do trzynastu miesięcy), ale zazwyczaj obchodzony jest w styczniu albo w lutym.

Źródło:  http://pl.wikipedia.org/wiki/Nowy_Rok

Po krótkim opisie Święta Nowy Rok nadszedł czas aby wysyłać kartki na Nowy Rok. W serwisie Kartkolandia.pl kartki są darmowe i możecie je wysyłać jako Gość lub założyć Konto Użytkownika. Mamy nadzieję, ze kartki Nowy Rok znajdujące się w naszym serwisie spodobają się Wam i sprawią dużo radości Waszym znajomym. Kartki elektroniczne już dawno zastąpiły tradycyjne kartki pocztowe. Wybierajcie kartki Nowy Rok, dołączajcie życzenia noworoczne, upiększajcie i wysyłajcie kartki. Gdy adresaci dostaną kartki będzie to dla nich wielka przyjemność i miła niespodzianka.
Serdecznie zapraszamy – Wasi znajomi czekają na kartki na Nowy Rok.

Zobacz wszystkie kartki imieninowe
Kartki na Nowy Rok dostępne w Kartkolandia.pl możecie dowolnie modyfikować, dołączać życzenia noworoczne, wiersze, cytaty i złote myśli a co najważniejsze wszystkie kartki Nowy Rok są darmowe. Bez wychodzenia z domu możecie złożyć swoim bliskim życzenia noworoczne, jest to bardzo wygodne a kartki na Nowy Rok sprawią Waszym znajomym wiele przyjemności. Nowy Rok to czas w którym wszyscy składają sobie nawzajem życzenia noworoczne więc do dzieła - wysyłajcie kartki na Nowy Rok.